Безробіття боржника не є підставою для звільнення обов’язку від сплати аліментів

Факт реєстрації в якості безробітного, неофіційне працевлаштування, утримання двох малолітніх дітей, не звільняє від обов’язку сплачувати аліменти у мінімальному розмірі, визначеному законом.

 

 

 

Таку Постанову ухвалив Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду у справі № 355/511/17, 07.11.18.

Чинним законодавством України, зокрема Сімейним кодексом встановлено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до положень ч.3 статті 181 Сімейного кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Разом з цим, згідно з ч. 2 ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж  50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У силу положень статті 184 СК України суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Крім того, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом (частина перша статті 192 СК України).

Зокрема ВС КЦС зазначив, що той факт, що відповідач офіційно не працевлаштований і має на утриманні двох малолітніх дітей, не звільняє його від обов’язку забезпечувати належне утримання свого неповнолітнього сина та сплачувати аліменти у мінімальному розмірі, визначеному законом.

Такий висновок було зроблено в силу тих обставин, що законодавство не містить положення про звліьнення від обов’язку зі сплати аліментів на дитину у разі, якщо боржник офіційно не працевлаштований.

Отже, якщо у Вас виникли проблеми зі сплати аліментів, ми чекаємо на Вас та будемо раді Вам допомогти!

З повним текстом Постанови ВС КЦС можна ознайомитись тут: http://reyestr.court.gov.ua/Review/77801612