Верховний суд роз’яснив питання відповідальності за шкоду, завдану транспортному засобу падінням на нього дерева

Обов’язок відшкодування заподіяної майнової шкоди внаслідок падіння дерева на автомобіль не може бути покладений на міську раду. Такий висновок зробив ВС в постанові №2-1474/11-ц

Постановою Верховного Суду у справі  №2-1474/11-ц від 4 квітня 2018 року, були скасовані Рішення судів першої та апеляційної інстанції, які поклали відповідальність за шкоду, завдану падінням дерева на автомобіль. У своїй Постанові Верховний Суд пояснив, що відповідальність не може бути покладено на орган місцевого самоврядування, оскільки органі місцевого самоврядування здійснює функції з утримання зелених насаджень через створені ним відповідні підприємства комунальної форми власності.

Крім того, як зазначив ВС, у п.7 ч.1 ст.17 закону «Про благоустрій населених пунктів» передбачено право громадян звертатися до суду з позовами про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров’ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об’єктів благоустрою.

У даній категорії справ визначення кола Відповідачів є надважливим питанням, яка має бути вирішено до подачі позову до суду. Адже, як показує даний приклад, у разі помилкового визначення сторін при розгляді справи, це призводить до дарма витраченого часу, зусиль та коштів.

Повний текст Постанови Верховного Суду: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/73369016