Основні зміни у законодавстві про паркування транспортних засобів

В Україні набули чинності нові правила паркування автомобілів!

В Україні вчора, 27 вересня, набули чинності нові правила паркування автомобілів. Відповідний закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів” опубліковано на сайті Верховної ради України. Закон покликаний ліквідувати стихійну парковку. Серед нововведень  фотофіксація порушень та безконтактні штрафи.

Розглянемо основні нововведення цього Закону.

 1. Для зручності оплати за паркування вводиться законодавча можливість запровадження за рішенням органу місцевого самоврядування на території відповідних населених пунктів автоматизованої системи контролю за паркуванням.
 2. Притягнення до адмінвідповідальності особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, зокрема, несплату вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, що не мають такого права;
 3. Зокрема, закон передбачає запровадження фото-, відеофіксації правопорушень – порушень правил зупинки, стоянки та паркування транспорту, зокрема, несплату вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, що не мають такого права. Обов’язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів.“Режим фотозйомки (відеозапису) передбачає здійснення уповноваженою посадовою особою фото/відеофіксації обставин порушення правил зупинки, стоянки або паркування транспортних засобів, а саме: дати, часу (моменту), місця розташування транспортного засобу по відношенню до нерухомих об’єктів та/або географічних координат, інших ознак наявності складу адміністративного правопорушення”, – йдеться у законі.Закон передбачає три режими фіксації порушення:Обставини, через які автомобіль евакуюють, мають зафіксувати на фото чи відео та у протоколі. Будуть діяти три режими притягнення до адміністративної відповідальності.Перший режим – “старий”. Він передбачає передбачає безпосередній контакт поліцейського та порушника. Правоохоронець перевірятиме водійське посвідчення і технічний паспорт та інші документи. Також складе постанову про притягнення до відповідальності прямо на місці вчинення порушення.

  Другий режим — автоматичний. Він передбачає фіксацію правопорушень. Серед таких як неправильна зупинка, парковка в недозволеному місці чи несплата за стоянку. Їх фіксуватимуть стаціонарні камери. Їх встановлять на на шляхопроводах, стовпах і навіть на громадському транспорті. Інформація з камер надходитиме до центрів обробки інформації. Поліцейські проводитимуть візуальну перевірку. За допомогою електронного підпису так само складатимуть постанову.Спочатку з порушника стягуватимуть штрафні бали. Їх вистачає на три порушення. Потім — грошові штрафи.

  Третій режим — режим фотозйомки або відеозапису у ручному режимі. Порушення фіксуватимуть через спеціальну програму. Там автоматично відображатиметься місце, час, дата і GPS-координати автомобіля.Фіксувати правопорушення у такому режимі мають право поліцейські та уповноважені від міста інспектори з паркування. Інформацію про порушення вноситимуть до Реєстру адміністративних порушень в сфері безпеки дорожнього руху.

 4. Інформацію про евакуацію автівки надсилають на абонентський номер мобільного зв’язку та на адресу електронної пошти, зазначені належними користувачами або особами, за якими зареєстровані транспортні засоби,Автомобіль евакуюють, якщо його:
  1.  поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;
  2.  розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, зокрема:
   •  на залізничних переїздах;
   • на трамвайних коліях;
   • на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
   • на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
   • тощо;
  3.  своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
  4. розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
  5. розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
  6. перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
  7. порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

  Після затримання транспортного засобу інспектор повинен невідкладно повідомити про це в Нацполіцію, із зазначенням часу і місця, куди був евакуйований автомобіль.

  “У разі заподіяння транспортному засобу шкоди при його транспортуванні та/або зберіганні завдані збитки відшкодовуються за рахунок суб’єкта господарювання, що надає такі послуги, та/або відповідного страхового відшкодування”, – зазначають у законі.

 

 

 

      5. Штрафувати зможуть не лише поліцейські, а інспектори з паркування, яких наймає орган місцевого самоврядування.                                       

       6.Покарання для водіїв авто на єврономерахДля штрафування автомобілів на іноземних номерах встановили два способи стягнення                   штрафів:

Перший стосується громадян України. Якщо автомобіль ввіз на територію країни громадянин України — резидент, то штраф за порушення надсилатимуть на його домашню адресу. Якщо штраф не сплатять добровільно, його стягнуть у примусовому порядку.

Другий стосується іноземців. Якщо автомобіль ввіз на територію країни іноземний громадянин — нерезидент, постанову про адміністративне порушення йому вручатиме при в’їзді в Україну Держприкордонслужба.

Якщо авто віддали за дорученням і повідомлення про штраф отримує власник, він може знайти того, хто управляє машиною. Після цього внести його до реєстру власників. Якщо він відмовиться, штраф все рівно сплачуватиме водій, адже на транспортний засіб накладуть арешт. Справу передадуть до виконавчої служби.

 

Отже, будьте пильними та не порушуйте правила дорожнього руху!