Щодо ризиків придбання квартири з прилюдних торгів

У разі, якщо покупець, придбавши квартиру з прилюдних торгів не був поінформований продавцем, про обтяження у цій квартирі у вигляді проживання у ній попередніх власників, покупець має право звернутись із позовом до продавця про відшкодування збитків, або до банку –  про забезпечення осіб, які підлягають виселенню, іншим житлом. 

 

31 жовтня 2018 року, Велика Палата Верховного Суду зробила правовий висновок, згідно якого не підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення з квартири попередні власники, навіть, якщо квартира була придбана на публічних торгах. 

Як, зокрема зазначила Велика Палата ВС “Державний виконавець повинен був зазначити про обтяження квартири у вигляді проживання у ній її власника разом із членами сім’ї, серед яких є неповнолітня дитина.

Банк при наданні згоди на реалізацію предмета іпотеки мав виконати вимоги частини другої статті 109 ЖК УРСР, оскільки на той час вона вже діяла у зміненій редакції, яка містила заборону виселення боржника за кредитним договором без надання іншого житлового приміщення.

Тобто новий власник може частково поновити свої права шляхом звернення про відшкодування шкоди до продавця, якщо той неналежним чином виконав свої зобов’язання про повне інформування можливих покупців квартири про її обтяження, чи до банку про виконання останнім обов’язку із забезпечення осіб, які підлягають виселенню, іншим житловим приміщенням та відшкодування збитків.”

Отже, своїм клієнтам ми завжди рекомендуємо, що при купівлі нерухомості, краще витратити не такі великі кошти у порівнянні з купівлею житла на адвоката, щоб усе детально перевірити, аніж потім кілька років судитись. Адже, як показала практика, то новий власник, придбавши це житло не може у повній мірі ним скористатись і вимушений роками судитись.

З повним текстом Постанови, Ви можете ознайомитись за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/77696631